Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Philip Otto Runge

ZamiokulkasDobrze rośnie przez kilka lat. Jego ciemnozielone błyszczące  liście osiągają 70-80 cm, a nawet 100 cm. Rośnie wolno – w ciągu roku wyrastają 2-4 liście. Roślina wypuszcza liście 2 razy do roku –wiosną i latem. Rzadko kwitnie.

Światło: Wymaga światła rozproszonego. Zamiokulkas dobrze rośnie w miejscu jasnym do półcienistego, a nawet w głębi pokoju. Bezpośrednie promieniowanie słoneczne powoduje powstawanie brązowych plam na liściach.

Temperatura: Odpowiednia jest temperatura pokojowa (18-20*C), a nawet wyższa do 25*C. Zimą w okresie spoczynku może być trochę niższa, ale nie mniejsza niż 15*C.

Miejsce: Na parapecie okna północnego lub wschodniego, a także do 4 m od okna południowego lub zachodniego oraz do 2 m od północnego lub wschodniego.

Podlewanie: Podłoże utrzymujemy stale wilgotne. Roślinę podlewamy tylko z góry. Zimą przy niższej temperaturze podlewamy oszczędniej. Korzenie i liście gniją przy nadmiernym podlewaniu.

Zraszanie: Nie jest konieczne, można od czasu do czasu zraszać.

Nawożenie: Od lutego do sierpnia raz na 4 tygodnie a w pozostałych miesiącach raz na 8 tygodni płynną mieszanką nawozową w dawce o połowę mniejszej niż napisano na opakowaniu.

Przesadzanie: Przesadzamy raz na 2-3 lata wiosną do nieco większej doniczki , wykorzystujemy uniwersalne podłoże na bazie torfu wysokiego.

 

Inne zabiegi: Można nabłyszczać.

Jesteśmy członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów